Turnaje

Pondelok, 24.6.2019  


MEMORIÁL ANDREJA FRANKA

U 14

TURNAJ : MEMORIÁL ANDREJA FRANKA  ( SPIŠSKÁ NOVÁ VES )

 

MFK KOŠICE – HAVLÍČKOV BROD  ( CZE )         4:1

Gól MFK: Kofčák 2 , Kozel , Ubelaver   .

 

MFK KOŠICE – BILOVEC ( CZE )       9:1

Gól MFK: Podolák 2 , Sviatko , Betík 2 , Kofčák 2 , Kušnír , Habina  .

 

MFK KOŠICE – NYREGYHÁZA ( HUN )        5:1

Gól MFK: Sviatko , Betík 2 , Kofčák , Jurík .

 

MFK KOŠICE – MŠK ŽILINA      4:1

Gól MFK: Ubelaver , Kofčák 2 , Kušnír  .

 

MFK KOŠICE – SPIŠSKÁ N.V.      3:3

Gól MFK: Sviatko 2  , Kozel  .

 

SEMIFINÁLE :

MFK KOŠICE – NYREGYHÁZA  ( HUN )       7:1

Gól MFK: Betík , Sviatko 4 , Kofčák 2 .

 

FINÁLE :

MFK KOŠICE – MŠK ŽILINA       4:2

Gól MFK: Sviatko 2 , Betík , Kozel .

 

Zostava MFK  : Kušnír (2) – Korček (0) , Habina (1) , Betík (6) , Kofčák (9) , Lesniak (0) , Sviatko (10) , Kozel (3) ,Jurík(1) , Ubelaver (2) , Podolák (2) .

V zátvorke počet gólov na turnaji .

 

Umiestnenie : 1.miesto

 

NAJLEPŠÍ STRELEC TURNAJA :  Jakub Sviatko  10 gólov

NAJLEPŠÍ BRANKÁR TURNAJA : Marek Kušnír

NAJLEPŠÍ HRÁČ MUŽSTVA : Jakub Kofčák

 

Róbert Lukáč a Radoslav Školník  (tréneri MFK):

O organizácii : Organizácia bola na vysokej úrovni, cez pohostenie pre účastníkov turnaja, alebo ceny, ktoré organizátor rozdal. Bolo ich veľmi veľa, ušlo sa asi každému, či už jednotlivcom, alebo kolektívom, dokonca aj tréneri a rozhodcovia boli oceňovaní . Aj po športovej stránke mal turnaj svoju úroveň, diváci sa mali na čo pozerať, videli veľa dobrých individuálnych výkonov a veľa pekných gólov .

 

Záujem divákov : Najlepšia atmosféra bola, keď hrali domáci ale hľadisko bolo počas celého turnaja stále zaplnené žiakmi zo základnej školy, ktorá bola spoluorganizátorom tohto turnaja . V meste sa tento turnaj teší veľkej obľúbenosti, navštívil ho aj primátor mesta, ktorý odovzdával ceny . Turnaj je aj dobre zmedializovaný, bola tam aj miestna televízia ktorá nakrúcala úryvky zo zápasov .

 

Individuálne hodnotenie : Naši traja ocenení hráči boli ťahúňmi nášho mužstva . V bráne spoľahlivo chytal Marek Kušnír ktorý podržal mužstvo v kritických okamihoch . Jakub Sviatko začal dávať góly v pravý čas keď už o niečo išlo, ale rozbiehal sa pomalšie . Jakub Kofčák zaujal veľmi dobrým presadením sa jeden na jedného, strelecký primát mu ušiel len o jeden gól . Treba povedať , že aj ostatní hráči podali nadpriemerné výkony . Tento úspech je zásluhou celého mužstva .

 

Hodnotenie turnaja : Turnaj sa nám vydaril, prešli sme ním bez jedinej prehry . Hrali sme najkrajší futbal , kombinačný aj s peknými akciami ktoré boli zakončené častokrát gólom . Naše výkony mali stúpajúcu krivku . Treba povedať že to bol jeden z čiastkových úspechov na dlhej ceste k tomu čo majú chlapci za svoj cieľ . Takýmito výkonmi sa môžu k tomuto cieľu priblížiť .